Zaznacz stronę

Dlaczego Święty? – na to pytanie postara się odpowiedzieć postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II. Ks. Sławomir Oder, bo o nim mowa, będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach serdecznie zaprasza na to spotkanie 16 listopada o godz. 17:00 do sali teatralnej Domu Katolickiego.

Kiedy 8 kwietnia 2005 roku, w dniu pogrzebu Jana Pawła II, wierni wznosili okrzyki „Santo subito!” być może mało kto się spodziewał, że to pragnienie ludzi tak szybko znajdzie swój wyraz w formalnych procedurach Kościoła. Już 13 maja 2005 roku papież Benedykt XVI zezwolił na odstąpienie od wymaganego prawem okresu pięciu od śmierci kandydata na ołtarze i otworzył drogę do procesu beatyfikacyjnego, a później kanonizacyjnego swojego polskiego poprzednika. Misję postulatora tego procesu powierzył także Polakowi. I to właśnie ks. Sławomir Oder, duchowy diecezji
toruńskiej, obecnie wikariusz sądowy Trybunału Zwyczajnego w wikariacie diecezji rzymskiej będzie naszym gościem na kolejnym spotkaniu z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”.
Ks. Oder opowie m. in. o tym, jak szczegółową dokumentację trzeba zgromadzić na temat kandydata na ołtarze oraz jakie cuda przypisywane wstawiennictwu Jana Pawła II najbardziej zapadły mu w pamięć. Zapytamy go także o to, jak wyglądały ich osobiste relacje, jeszcze w czasach, kiedy ks. Sławomir studiował w Rzymie.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 listopada o godz. 17:00 w Sali Teatralnej Domu Katolickiego (Wadowice, pl. Jana Pawła II 1).
Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasach Muzeum (Wadowice, pl. Jana Pawła II 5).
Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: BP Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach