Zaznacz stronę

W roku 40. rocznicy cudownego ocalenia życia naszego papieża, chcemy ze św. Janem Pawłem II uczyć się sztuki przebaczania. W myśl ewangelicznych „77 razy” zapraszamy do wspólnego podjęcia dzieła siedemdziesięciu siedmiu dni modlitwy o przebaczenie innym, którzy nas w jakikolwiek sposób skrzywdzili oraz sobie.

 

Codziennie o 21.30 z Wieży Fatimskiej przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie będzie transmitowana modlitwa dziesiątkiem różańca o przebaczenie, zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Każdego dnia wprowadzać nas będą wezwania św. Jana Pawła II do pojednania i dialogu, a od dnia zamachu – wyrazy solidarności przesyłane od światowych przywódców po zamachu  w 1981r.

Wielką modlitwę o wzajemne przebaczenie uroczyście rozpoczną abp. Marek Jędraszewski i kard. Stanisław Dziwisz w symbolicznym dniu 2 kwietnia 2021 r.:

W Wielki Piątek –  kiedy Chrystus umiera za nas na krzyżu i modli się  “Ojcze odpuść im, bo nie wiedzą co czynią”, przebacza skruszonemu łotrowi i składa za nas Ofiarę…

2 kwietnia, gdy przed laty do Domu Ojca odchodził Jan Paweł II, który przebaczył zamachowcy Ali Agcy, a swoją postawą naucza, jak i my mamy postępować…

Niech Sztafeta Modlitewna, zaproponowana przez Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie i Instytut Dialogu Międzykulturowego, pomoże otworzyć nasze serca na miłość przebaczającą i przygotuje nas do godnego świętowania 40. rocznicy ocalenia z zamachu św. Jana Pawła II.

źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej