Zaznacz stronę

„Takim Go Pamiętam” – pod taką nazwą przebiega akcja fotograficzna Muzeum Narodowego w Krakowie, które apeluje o przesyłanie zdjęć z osobistych spotkań z Janem Pawłem II.

 

Akcja „Takim Go Pamiętam” rozpoczęła się 2 czerwca i potrwa do 8 listopada 2020 roku. Jej celem jest stworzenie ściany wspomnień w przestrzeni wystawy fotografii Adama Bujaka w Muzeum Narodowym w Krakowie.

– Być może macie zdjęcia, z czasów kiedy papież był jeszcze obecny wśród nas, może mieliście ten zaszczyt spotkać go osobiście, a może są w waszym domu fotografie, które są wam wyjątkowo bliskie, bo powiązane z osobą charyzmatycznego Polaka – piszą organizatorzy akcji. – Nie martwcie się jakością, czy wykonaniem, każde zdjęcie jest dobre, jeśli niesie ze sobą dobre wspomnienia – podkreśla Muzeum Narodowe w Krakowie.

Wybrane zdjęcie należy zeskanować, dodać krótki opis (gdzie zostało zrobione, w jakiej sytuacji zostało wykonane, jakie emocje mu towarzyszyły?) i przesłać na adres mailowy: rokjp2@mnk.pl.

Wystawa MNK „Karol Kardynał Wojtyła. Fotografie Adama Bujaka”, która jest pretekstem dla akcji fotograficznej „Takim Go Pamiętam”, powstała z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Będzie można ją zobaczyć od 19 czerwca w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich.

 

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Fot. Tadeusz Warczak