Zaznacz stronę

„Nagraj z nami litanię! Stwórzmy razem prezent na 100. urodziny Karola Wojtyły” – zachęca na swojej stronie internetowej archidiecezja krakowska. Z nagrań poszczególnych wezwań litanii nadesłanych do biura prasowego archidiecezji 18 maja zostanie opublikowana kompletna modlitwa.

 

Na miesiąc przed 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły archidiecezja krakowska zainicjowała akcję „Nagraj z nami litanię”. Chodzi o nagranie poszczególnych wezwań litanii do św. Jana Pawła II, które stworzą wirtualny pomnik dla papieża Polaka.

– Pandemia koronawirusa uniemożliwia planowane od dawna świętowanie 100. urodzin Karola Wojtyły, mimo to chcemy być razem i wspólnie stworzyć wirtualny żywy pomnik, który upamiętni św. Jana Pawła II Wielkiego – czytamy na stronie diecezja.pl. – Wielokrotnie to właśnie osoba papieża Polaka jednoczyła nas w trudnych momentach. W tym szczególnym roku, który został naznaczony pandemią i koniecznością izolacji, bądźmy razem, tworząc wirtualną wspólnotę modlitwy, dziękując za dar Karola Wojtyły i prosząc o oddalenie zagrożenia, jakim jest koronawirus – zachęca Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Aby wziąć udział w akcji należy przesłać swoje zgłoszenie na adres e-mail: 100leciejp2@diecezja.pl. W odpowiedzi każdy otrzyma wezwanie oraz wskazówki dotyczące nagrania.

Z przesłanych materiałów stworzona zostanie litania do św. Jana Pawła II, której premiera odbędzie się 18 maja – w dniu 100. urodzin Karola Wojtyły w mediach społecznościowych archidiecezji krakowskiej.

 

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej