Zaznacz stronę

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”, które odbędzie się w sobotę 15. czerwca o godz. 17:00 w sali teatralnej Domu Katolickiego.

 

Dokładnie czterdzieści lat temu, 7 czerwca 1979 roku Karol Wojtyły po raz pierwszy przyjechał do Wadowic jako papież Jan Paweł II. To była jego pierwsza z ośmiu pielgrzymek do Polski i druga z ponad stu zagranicznych podróży apostolskich. O niestrudzonym pielgrzymie, którego głos dotarł na krańce świata opowie Paweł Zuchniewicz – dziennikarz radiowy i autor książek o Janie Pawle II.

Nasz Gość podzieli się z nami wyjątkowymi owocami swojej pracy – krótkimi archiwalnymi audycjami, z których na nowo przemówi do nas Jan Paweł II. Może z perspektywy lat usłyszymy na nowo proroczy sens papieskich słów?

Poza możliwością wsłuchania się z ten wyjątkowy głos, będzie także okazja porozmawiać o pielgrzymkach „od kuchni” – papieskim zmęczeniu, luźnych konwersacjach z dziennikarzami. I może o najważniejszym: spotkaniach, na przykład tych ze Światowych Dni Młodzieży, które zapadały w serca nie tylko wiernych, ale i Ojca Świętego.

Na życie papieża popatrzymy jednak z szerszej perspektywy: drogi do Nieba. Zapytamy więc p. Pawła Zuchniewicza czy życie małego chłopca z Wadowic, który został świętym może być dobrym tematem na powieść? Porozmawiamy także o tym, jak od Jana Pawła II nauczyć się rozpoznawać świętych ludzi, którzy żyją pośród nas.

Spotkanie poprowadzi p. Agnieszka Skrzypczyk, dziennikarka radia eM.

Serdecznie zapraszamy. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasach Muzeum (pl. Jana Pawła II 5).

 

Źródło: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach