Zaznacz stronę

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza 4 stycznia 2020 r. o godz. 18:00 do Opery Krakowskiej na uroczystą inaugurację obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II podczas koncertu Śpiewajmy i Grajmy Mu! XI Kolędowanie z Janem Pawłem II: Tre Voci i Sopranissimo.

Wystąpią: trio Tre Voci oraz trio Sopranissimo.

Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Arte Symfoniko.

Koncert poprowadzą Olimpia Górska oraz Bartłomiej Koszarek.

Bilety można nabyć na stronie e-bilet

Tre Voci
Tenorzy Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak, Miłosz Gałaj, to artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy różne głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny koktajl mołotowa, którego największym atutem są koncerty na żywo. Ich występy wypełnione są nie tylko pasją śpiewu, poczuciem humoru, ale także zaskakującymi wykonaniami różnych gatunków muzyki. Od opery, przez operetkę na przebojach muzyki rozrywkowej kończąc. To pierwszy i jedyny w Polsce zespół crossoverowy, zbierający oklaski na całym świecie. W swoim dorobku artystycznym mają występy u boku największych śpiewaków operowych. Można było ich zobaczyć na najbardziej prestiżowych scenach świata. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech. A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia.

Sopranissimo
Trzy śpiewaczki operowe, z których każda ma w swoim dorobku artystycznym wielkie sukcesy, zarówno na scenach polskich, jak i zagranicznych. Wspólnie postanowiły wykorzystać własny talent, pracowitość oraz umiejętności i połączyć je w niezwykły, muzyczny koktajl – urody, wspólnej pasji i harmonii.
Można było je podziwiać już na wielu polskich scenach podczas różnych festiwali muzycznych, a także na deskach estrad i teatrów operowych m.in.: Teatru Wielkiego w Poznaniu, w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii Baltica w Słupsku, Filharmonii Częstochowskiej, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Krynickiej Orkiestry Zdrojowej i wielu innych. Wszystkie koncerty uwieńczone były owacjami na stojąco.
W październiku 2018 roku Sopranissimo zostało uhonorowane statuetką Super Wiktoria w kategorii „Odkrycie Muzyczne Roku”.