Zaznacz stronę
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”, które odbędzie się 18 stycznia o godz. 17:00 w sali teatralnej Domu Katolickiego.

Już w sobotę, 18 stycznia 2020 r. o współpracy z Janem Pawłem II opowiadać będzie ks. Paweł Ptasznik – kapłan archidiecezji krakowskiej, bliski współpracownik Jana Pawła II i Benedykta XVI, kierownik Sekcji Polskiej i Słowiańskiej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, rektor kościoła Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rzymie i duszpasterz polskiej emigracji w Wiecznym Mieście.

Ks. prałat Paweł Ptasznik urodził się Węgrzcach Wielkich. Po studiach w Wyższym Seminarium
Duchownym Archidiecezji Krakowskiej został wyświęcony na kapłana 17 maja 1987r. przez kard. Franciszka Macharskiego. Swoje studia kontynuował na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie w 1994r. uzyskał doktorat z teologii dogmatycznej. Po powrocie ze studiów pełnił funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej. Natomiast w 1996 r. został pracownikiem sekcji polskiej Sekretariatu Stanu i Słowiańskiej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, a od 2001 r. jest odpowiedzialny za jej prace. Blisko współpracował z papieżem Janem Pawłem II i Benedyktem XVI.
Od 2007r. jest także rektorem kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika i duszpasterzem polonii w wiecznym mieście. W listopadzie 2009 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Serdecznie zapraszamy 18 stycznia 2020 o godz. 17.00 do sali teatralnej Muzeum (pl. Jana Pawła II 1).

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Kasach Muzeum (pl. Jana Pawła II 5).
Źródło: BP Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II