Zaznacz stronę

O obchodach 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i zaangażowaniu województwa w ich organizację rozmawiali podczas spotkania w Warszawie marszałek Witold Kozłowski i abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

 

“Zbliżająca się setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II, tego wielkiego Małopolanina i Polaka, którą będziemy obchodzić w przyszłym roku to powód do świętowania i okazja do podziękowania za jego naukę i opiekę nad Ojczyzną. Papież Polak zajmuje szczególne miejsce w świadomości Małopolan, którzy pamiętają o nim i o miejscach związanych z jego życiem” – mówił marszałek Witold Kozłowski.

Przypomnijmy, że z inicjatywy marszałka Witolda Kozłowskiego pod koniec maja Sejmik Województwa Małopolskiego opowiedział się za przyjęciem rezolucji w sprawie ustanowienia św. Jana Pawła II patronem Małopolski. Została ona przekazana wraz z prośbą do biskupów diecezjalnych, których jurysdykcja obejmuje obszar diecezji, znajdujących się w naszym województwie. Ostateczną decyzję zatwierdzi w Watykanie Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jest duże prawdopodobieństwo, że nastąpi to na 100-rocznicę urodzin Świętego.

“Ustanowienie św. Jana Pawła II patronem Województwa Małopolskiego będzie dla nas – mieszkańców kolejną okazją do przemyśleń jego nauczania, w sferze duchowej i religijnej, jako kapłana, biskupa i papieża oraz wielkiego filozofa, zabierającego głos w sprawach najważniejszych” – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

 

Źródło: BP KEM/ malopolska.pl