Zaznacz stronę

W związku z objęciem Krakowa, tzw. czerwoną strefą program uroczystości zaplanowanych w Sanktuarium na Białych Morzach w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października został dostosowany do obowiązujących od 17 października przepisów bezpieczeństwa i zasad profilaktyki przeciw COVID-19.

 

Uczestnicy odpustowych liturgii sa zobowiązani do odpowiedzialnego zachowania i przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa: zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowania bezpiecznej odległości.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami powierzchnia Sanktuarium pozwala na jednoczesne przebywanie w nim maksymalnie 515 uczestników liturgii. Nad przestrzeganiem tego limitu i wspomnianych wyżej zasad bezpieczeństwa szczególnie w dniu odpustu czuwać będą służby porządkowe Sanktuarium.

Na stronach internetowych Sanktuarium dostępna będzie transmisja audio Mszy świętych o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Dla uczestników liturgii po każdej Eucharystii odbędą się 20-minutowe prelekcje.

Msza święta o godz. 17.00, której przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski, a homilię wygłosi kard. Stanisław Dziwisz, będzie transmitowana na kanałach regionalnych Telewizji Polskiej (TVP3).

Zwiedzanie muzeum, wystaw i wyjazd na wieżę widokową są możliwe wyłącznie pod warunkiem zachowania zasad sanitarnych i odbywają się tylko indywidualnie.

 

Źródło: sanktuariumjp2.pl