Zaznacz stronę

Od 16 marca duszpasterze pracujący w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie będą błogosławić Najświętszym Sakramentem cały Kraków, Archidiecezję i Polskę z wieży widokowej przy sanktuarium na Białych Morzach.

 

O godz. 21.37 na facebookowym profilu sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie od 16 marca będzie odbywać się transmisja z modlitwy duszpasterzy na Białych Morzach. Kapłani będą błogosławić Najświętszym Sakramentem cały Kraków, Archidiecezję i Polskę. Modlitwa rozpocznie się w kaplicy kapłańskiej, następnie Najświętszy Sakrament zostanie przez księdza zawieziony na najwyższe piętro wieży widokowej skąd odbędzie się błogosławieństwo na cztery strony świata.

– Błogosławieństwo odbywać się będzie codziennie. Chcemy dać wam również możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu, dlatego raz jeszcze zapraszamy do łączności z nami dzisiejszego wieczora – zapraszają duszpasterze papieskiego sanktuarium w Krakowie.

Równocześnie rozpoczęto akcję #poznajSanktuarium #mimodrzwizamkniętych dzięki której, duszpasterze umożliwią poznanie świątyni bez wychodzenia z domów. Każdego dnia o godz. 21:37 na facebookowych profilach będą prezentować film opowiadający o poszczególnych miejscach, kaplicach, mozaikach sanktuarium. – Tłumaczyć będziemy ich symbolikę i znaczenie, tak byście mogli jak najlepiej poznać miejsce dedykowane św. Janowi Pawłowi II – zapowiadają kapłani.

 

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej