Zaznacz stronę

"Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę"

"Nie bójcie się tajemnicy Boga. Nie bójcie się Jego miłości"

"Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę"

"Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia"

"Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!"

"Nie trwajcie w bezczynności; podejmujcie odpowiedzialne zadania na wszystkich dostępnych Wam polach w naszym świecie"

"Każdy ma prawo do szacunku wobec jego własnej duchowej drogi, wszyscy jednak powinni wejść na drogę dialogu ze swymi braćmi"

"Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą"

Kalendarium

Dziś mamy: 27-09-2023


27 września


W 1997 roku Jan Paweł II udał się do Bolonii, gdzie wziął udział w zakończeniu XXIII Krajowego Kongresu Eucharystycznego.

Ojciec Święty wygłosił tam przemówienie do tysięcy młodych Włochów. Podczas tego spotkania specjalny koncert dla papieża dał Bob Dylan, który wykonał trzy swoje utwory: “Knockin’ On Heaven’s Door”, “A Hard Rain’s a-Gonna Fall” oraz “Forever Young”.

Po koncercie Jan Paweł II nawiązał do słów innej znanej piosenki Dylana “Blowing in the wind”. – Przyjacielu, mówisz, że odpowiedź możemy usłyszeć w wietrze? Masz rację, tak jest w istocie: ale to nie jest wiatr, który zmiata wszystko: on jest jak oddech i życie Ducha Świętego, jak głos, który woła mówiąc: “Chodź ze mną” – powiedział papież-Polak zwracając się do amerykańskiego piosenkarza. Następnie zwrócił się on do zebranej młodzieży. – Pytacie mnie, ile dróg musi w swym życiu przejść człowiek, zanim stanie się człowiekiem. Odpowiadam Wam: jest tylko jedna droga dla człowieka: droga Jezusa Chrystusa, który powiedział: “Jam jest Drogą, Prawdą i Życiem” – podkreślił Ojciec Święty komentując słowa wspomnianego utworu.