Zaznacz stronę

Księga pamiątkowa

 •  
  Save Draft
 • Autor: Iwona

  Z okazji 100tnych urodzin Św.Jana Pawła II.

  Wielki papież Polak Jan Paweł II zostawił nam Katolikom wiele drogocennych nauk, anegdot, żartów i wskazówek chrześcijańskiego życia.

  Święty Karol Wojtyła swoim życiem pokazał przykład do naśladowania dla każdego człowieka.
  Wyróżniał się wieloma ponad ludzkimi cechami takimi jak miłosierdzie wobec człowieka , a także cierpliwość w znoszeniu bólu i cierpienia .
  Potrafił jednocześnie zrównywać ludzi wielu narodowości i wyznań religijnych.

  Był człowiekiem niezrównanej wiary zarówno jako kapłan na stolicy Piotrowej jak i prosty człowiek zawierzający całe swoje życie Najświętszej Maryi Pannie.
  Chyba jak nikt ukochał Matkę Bożą i to Jej powierzał wszystkie swoje troski i problemy.

  Zawsze troszczył się o każdego człowieka modląc się w jego intencji do Pana Boga.

  Pamiętał też o młodzieży z która niejednokrotnie się spotykał na forum całego świata. Wiele pielgrzymował w różnej miejsca Ziemii jednocześnie nie zapominając o swojej ukochanej ojczyźnie Polsce.

  Za to wszystko i wiele innych rzeczy dziękuję Ci Ojcze Święty Janie Pawle II z okazji Twoich 100-tnych urodzin , które przypadły 18 maja 2020 roku.

 • Autor:

  Święty Janie Pawle II, cała Polska dziękuje Ci za opiekę oraz uwagę, którą przywiązywałeś do całego kościoła katolickiego, za różnorakie pasje, którymi zarażałeś wszystkich dookoła. Twoje przemówienia chwytały za serce wszystkich wiernych, a pielgrzymki do prawie 130  krajów rozpowszechniały wiarę chrześcijańską w najdalszych zakątkach świata. Jeszcze raz dziękujemy za wszystko.

 • Autor: Anna

  Jestem, pamiętam, czuwam, te słowa dane mi przez JPII, jako maturzystce w 1983 zawsze powierzają mnie i moją rodzinę Matce Bożej, a te z Westerplatte, że trzeba od siebie wymagać pomagają mi zdobywać moje Westerplatte-każdego dnia troszczyć się o moje małżeństwo i powierzac wiarę i młodość mojej Córki Jego oredownictwu, a z nim Maryi. Był i jest że mną jak zastępczy Tata, ktoś bliski, mądry, wzór autorytet. Dziękuję

 • Autor: Ryszard Bartoszek

  Kilkakrotnie jako Rodzina Kolejarska z Ostrowa Wielkopolskiego bylismy w Rzymie i O. Hejmo załatwiał udział w prywatnych audiencjach Jana Pawła Wielkiego. Potrafił na takim spotkaniu, a było kilka grup każdorazowo, wspominać rolę kolejarzy dla dowozu ludzi w tym pielgrzymów. Zostawiali nam niezapomniane wspomnienia i za to serdeczne dzięki naszemu Świetemu

 • Autor: Bożena Konikowska

  Rada Krajowa Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych RP składa hołd dla Jana Pawła II i jego myśli… będący wyrazem miłości i  jedności Polaków.

 • Autor: Renata

  Jestem pod wielkim wrażeniem po wczorajszej wizycie w tym pięknym Sanktuarium. Dziękuję za tę stronę, która mi wiele wyjaśniła z zamysłu artystycznego i duchowego autorów tego dzieła sakralnego. Wrócę jeszcze nie raz na tę stronę, ale przede wszystkim z większą wiedzą do Sanktuarium św.Jana Pawła II na modlitwę i kontemplację jako miejsca bardzo do tego adekwatnego. Nasz wielki święty Papież przyciąga do tego miejsca swoją niezwykłością i świętością . Będę starała się zachęcać z całego serca tych , którzy jeszcze nie byli w tym miejscu do nawiedzenia Sanktuarium .

 • Autor: Sebastian

  14 lat temu wiosna też budziła się do życia, a my do dorosłości. Dziękujemy Ci za tamte rekolekcje (2.IV.2019)

 • Autor: Adam

  “Znajdź najszlachetniejszego a potem cierpliwy buduj kraj, w którym by ten święty był szczęśliwy”. Kto to napisał ~ 170 lat temu ? Bardzo mi pasuje do JPII.

 • Autor: Anna

  Zupełnie przez przypadek trafiłam na tę stronę.  Dodałam do ulubionych. Serdeczności.

 • Autor: Rafał

  Świetna idea, Jan Paweł II znów przekracza granice. Tym razem strona poświęcona jego życiu i spuściźnie pozwala poczuć “odrobine Ojczyzny” pokoleniu JP2 na obczyźnie.

 • Autor: Kazimierz

  Wspaniała inicjatywa!! Gratuluję autorom, całemu Instytutowi! Będę śledzić na bieżąco.

 • Autor: Alicja

  Kochany Święty Papieżu! Zawsze troszczyłeś się o swoją Ojczyznę. Twoja Ojczyzna nigdy Ci tego nie zapomni. Wiele razy widywaliśmy Cię głęboko zatopionego w modlitwie. Na pewno było w niej miejsce i dla Twojej Polski. Bóg Ci zapłać! Proszę – wypraszaj nam u Pana łaski i pokój także teraz, kiedy jesteś w Niebie.