Zaznacz stronę

18 maja na wadowickim rynku po raz kolejny będziemy świętować rocznicę urodzin Ojca Świętego. Tym razem na placu Jana Pawła II, zaprezentowane zostanie widowisko „Decalogue”. Inspiracją do powstania projektu były słowa Dekalogu oraz nauczanie Papieża Polaka.

Oto Dekalog: dziesięć słów. Od tych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy, świata – słowa, które Jan Paweł II wypowiedział do wiernych podczas homilii w Koszalinie 1 czerwca 1991 roku, stały się punktem wyjścia do stworzenia niezwykłego międzynarodowego projektu „Decalogue”, który pragniemy zaprezentować w tym roku z okazji 99. rocznicy Jego urodzin. Widowisko muzyczne, łączy nie tylko artystów z całego świata, ale również różne gatunki i style muzyczne. Inspiracją do stworzenia wszystkich kompozycji było dziesięć przykazań oraz nauczanie Jana Pawła II.

Projekt „Decalogue” powstał we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem – Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które wspiera konkretne działania w zakresie pomocy humanitarnej m.in.: odbudowę domów w Syrii, budowę studni w Sudanie, jak również pomoc rodzinom w Libanie i Iraku.

W sobotę, 18 maja o godzinie 19.00 na wadowickim rynku wystąpią:

Levi Sakala,

Mietek Szcześniak,

Andrzej Lampert

Marcin Spenner & Piotr Łukaszewski,

Father Stan Fortuna – Francesco Productions,

Józef Skrzek,

Darek Malejonek MALEO,

Marcin Pospieszalski,

Adeb Chamoun Trio,

Jan Trebunia-Tutka,

Orkiestra Filharmonii Śląskiej

Polski Chór Kameralny pod batutą maestro Jana Łukaszewskiego

 

Narrację poprowadzą : Małgorzata i Paweł Królikowscy

 

Koncert organizowany jest przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Gminę Wadowice.

Patroni medialni: Radio Kraków, TVP Kraków.

Parterem wydarzenia jest Młyn Jacka Hotel & SPA.

Serdecznie zapraszamy!